הצבעים

לפני למעלה מעשור חוותה ויקי וואל ז”ל, רוקחת ומרפאה, סדרה של חזיונות שבסופם נולדה האורה סומא – תרפיה בצבעים.
וואל יצרה את סדרת האיזון, ואפילו היא לא ידעה עדיין את גודל המשמעות, היא רק נתנה להם את השם “חלון הראווה של אלוהים”.

מה זה ?

האורה סומא מאפשרת באמצעות שפת הצבע לנשמהשל האדם את היכולת לזהות את תבניות החיים העמוקות והמושרשות ביותר. האורה סומא נוגעת בריפוי הנפש, הגוף והרוח ולא רק מהיבט אחד, היא מולטי דיסציפלינארית. גם אני ד”ר שולמית רונן  מולטי דיסציפלינארית.

בין היתר היא מפתחת מודלים ללמידה ולתקשורת בינאישית, מרצה ומדריכה במכללת מהות, מרכזתמסלול לימודי מהות עולמו של הילד, להכשרת מטפלי ילדים בתפקוד למידה ורגש, מנחה ומכשירה מורים ומטפלים, ומטפלת גם באופן פרטי במרפאה שבטבעון.

אורה סומא היא שיטה חדשה במאה הנוכחית, אולם שפת הצבעים התגלתה לעולם בעיראק במאה ה-11 כשרופא אחד העונה לשם אבן סינא (או בשמו המלא אבו עלי אל- חוסיין אבן עבדאללה אבן סינא) החל לטפל באנשים לפי צבע עורם. אבל את השורשים שלה ניתן למצוא עוד הרבה לפני כן במצריים העתיקה, ביוון, סין, הודו וגם ביהדות. 

משמעות השם AURA:

משמעו הילה, האור המקיף את הגוף. משמעות השם ביוונית SOMA – משמעו גוף, ביוונית עתיקה יותר הכוונה היא לרפואה, בעברית הכוונה היא אור(ה) לסומא (עיוור), בסנסקריט היא אנרגית החיים, ובארמית היא קיום. אולם לא רק בארמית, גם עבורי הצבעים הם הקיום ואפילו רפואת העתיד.

אני אמנם עוסקת בתחום הרפואה ההוליסטית כ- 38 שנה, אבל כבר בגיל שנתיים השכילה להבין שהצבעים כאן בשביל להישאר.

איך זה עובד ?

הייעוץ נמשך כשעה/שעה וחצי במהלכן מתבקש המטופל לבחור ארבעה בקבוקי צבע מתוך מבחר של 106 בקבוקים. התמציות בבקבוקים מורכבות מצמחים, פרחים, שמנים אתריים, גבישים ומינרלים ועוצמת האנרגיה של הצבע.
הבקבוקים יכולים להכיל צבע אחד, 
או שילוב של שני צבעים, לכל אחד מהם משמעות שונה. יש אינסוף שילובים ולפיכך אין סוף אפשרויות לבחירה.

לפי האורה סומא, כשבוחרים את הצבעים שהכי נמשכים אליהם, הם משקפים את האדם בצורה האמיתית והנכונה ביותר. הצבעים לא משקרים, אבל שוב, זה מאוד תלוי בנכונות של המטופל להיפתח לבלתי ידוע. התוצאה היא תמיד אחת משתיים, בריחה או מלחמה.
ממש כמו מנגנון 
ההישרדות הקדום בטבע fly or fight.

משך הטיפול תלוי באדם. זה יכול להסתכם בפגישה אחת, בדיוק כמו שזה יכול להיות סדרת מפגשים.

חזרה לבקבוקים – הסדרה הראשונה

הבקבוק הראשון
זה שאנחנו נמשכים אליו ביותר, ידוע כבקבוק האורה האמיתית, בקבוק הייעוד. הצבע בחלק התחתון שלו מייצג את מהות הנשמה, והצבע בחלק העליון מייצג את האנרגיה שהנשמה חוקרת. כשלם, הבקבוק הראשון מייצג את לקח החיים, את השליחות ואת משימתו.

הבקבוק השני
מייצג את העבר, את הרובץ והמעיק על הנשמה. בקבוק זה ידוע כבקבוק הפוטנציאל והמכשול, הקושי או האתגר, כי הוא מראה היכן היה הצורך בריפוי בעבר. כאשר כל האנרגיות הכלולות בבקבוק השני שולבו במלואן, אז הקשיים הופכים למתנות – דבר המעשיר את הנשמה ומעמיק את הבנתה.

הבקבוק השלישי
מדבר על הכאן ועכשיו. החלק העליון שלו מייצג את המודע והחלק התחתון את הלא מודע (שלא לומר את המודחק). זה הבקבוק שמראה את הדרך בה אנו הולכים.

הבקבוק הרביעי
מייצג את האנרגיות שאנחנו מושכים אלינו, אחרי שכבר גילינו מה הוא היעוד, ההווה ואחרי שאנחנו כבר יודעים מה מכשיל אותנו בעבר.
זו הסדרה הראשונה של הבקבוקים, אחת מתוך שלוש.

הסדרה השנייה נקראת בפומנדרים

בדך כלל מקבילה לבחירת הבקבוק השני והיא מדברת על ההילה האתרית, הכי קרובה לגוף ומאפשרת להכניס לגוף את הצבעים שאדם לא עושה בהם שימוש, אבל עדיין הם חסרים לו.

הסדרה השלישית – נקראת הקוינטאסנס

הם נחשבים כצבעים המאפשרים לייעוד שלנו להיות כאן ועכשיו, להגיע לידי מימוש, ולכן מקבילים לבחירת הבקבוק הראשון.
בסדרה הזו מדובר על ההילה האסטראלית 
שרחוקה יותר מהגוף.

מי בא ?

אנשים שמתלבטים בבחירת מקצוע, שמתקשים להחליט או שנמצאים בצומת דרכים, אנשים שמרגישים שלא הצליחו לממש את עצמם, וגם כאלה עם בעיות פיזיולוגיות כאלה או אחרות, ואני אומרת – כל אדם הרוצה לשפר את חייו.

עם מה יוצאים ?

בסיום הפגישה יוצא המטופל עם בקבוק צבע. לאחר ערבוב קל שהופך את שני הצבעים לגוון אחד אחיד, מורחים כשלוש עד ארבע טיפות על האזור בגוף שהמטופל מרגיש שהוא הכי נכון לו.

מעבר לזה אני ממליצה גם על שינוי תזונה, הרגלי חשיבה אחרים וכלים להתמודדות. הטיפול יכול להיות ברפואה סינית, בצמחי מרפא, תמציות אנרגטיות או בארומתרפיה.

את מרבית המטופלים אני שולחת לבצע בדיקות רפואיות במידת הצורך וכך מצליחה לאתר בעיות קיימות, וגם כאלה שעתידות לצוץ בהמשך.

תמיד אפשר לחזור לפגישה נוספת; בדרך כלל זה מה שקורה.

סוף דבר

תרפיה בצבעים יכולה לתת את כל המידע שבנאדם זקוק לו בשביל להיות יותר הוא, בשביל לממש את האיכויות שלו, לגלות את הפוטנציאל, להפוך את הקשיים למתנות.

כשמטופל מגיע אלי אני מנסה לראות את האדם שמשתקף מהבחירה, לראות את הנעלה, את הרמה הגבוהה יותר, את מה שמתחבר בין משהו שהוא יותר גדול מצבע ואדם, אבל שום דבר לא יגיע לכדי שינוי או מימוש ללא העשייה.

אחד הדברים המופלאים של הצבעים

הם מאפשרים לאדם להיות הוא עצמו ובאמצעותו בלבד (כלומר ללא תלות במטפל או במישהו חיצוני) הצבעים בוחרים באדם שהם רוצים בעיקרו, והם דורשים הרבה מאוד ענווה, פשטות, צניעות, קדושה, חמלה וחסד.

אני תומכת ומאפשרת לאנשים להיות, בנקודת זמן הנוכחית הזאת ובמלוא העוצמה את שביכולתם להיות.

icon

לשיחת יעוץ ללא עלות, מוזמנים ליצור עמי קשר

Scroll to Top